top of page

Ultralighty jsou nejsnazší cestou, jak začít létat. Oproti ostatním druhům vzduchoplavby jsou relativně dostupné finančně a hlavně časově. Jejich výkony přitom za dospělými letadly nijak nezaostávají, naopak. Bezpečnost továrně vyráběných strojů je velmi vysoká díky spolehlivým motorům a nízké pádové rychlosti. Všechny naše ultralehké letouny jsou navíc vybaveny integrovaným záchranným systémem – vystřelovacím padákem, který dokáže snést na zem celé letadlo.

Přestože to osnova výcviku pilota ultralightu nepožaduje, každý adept si u nás vyzkouší vybírání pádů a vývrtek nejpozději před svým prvním samostatným letem na letounech, které jsou k tomu schválené.

 

Osnova výcviku zahrnuje minimálně 45 hodin teorie a 20 hodin ve vzduchu. To představuje něco málo přes 40.000Kč. Kurs se neplatí najednou, ale postupně podle odlétaných hodin. Pilotní výcvik běžnému člověku trvá cca jednu sezónu.

 

Přijďte k nám, pokud:

- vás láká nejen létání, ale i posezení mezi stejně zaměřenými nadšenci

- nevadí vám, že na vás budou kladeny větší nároky než vyžaduje ultralehký předpis – protože jsou naše letadla mnohem bližší letadlům dospělým než prvním hadrovým ultralightům, výcvik u nás podléhá podobným pravidlům, jako výcvik pilotů těchto větších letadel

- chcete létat za výhodnou klubovou cenu a nevadí vám obětovat nějaký svůj čas pro aeroklub

bottom of page